نحوه آپلود غیر مستقیم از سایت آپلود سنتر با استفاده از php بر روی سرور

php curl

سلام

آیا شما تا به حال به این فکر بوده اید چه گونه می توان از سایت پیکو فایل و سایت های مشابه فایل را به صورت مستقیم داخل سرور آپلود نمود؟

دوستان صاحبان سایت که از هاست های اشتراکی مانند سی پنل استفاده می کنند گاهی برای آپلود کردن فایل و یا اسکریپت مورد نظر خود با استفاده از php مستقیما فایل مورد نظر خود را بر روی هاست آپلود می نمایند و نیازی به دانلود و آپلود مجدد بر روی هاست خود ندارند توابع و دستورات متعددی برای این کار در php وجود دارد که می توان از curl  و یا تابع file_get_contents استفاده کرد البته توابع و کد های دیگری نیز وجود دارد که معروف ترین آن ها دو روش معرفی شده است.

سایت های آپلودسنتر لینک مستقیم خود را مخصوص  آی پی (ip) سازنده لینک برای دانلود قرار می دهند و نمی توان به صورت مستقیم از توابع بالا این فایل ها را دانلود نمود!

برای این کار می توان از روش پیشنهادی در ادامه مطلب استفاده کرد.

 

روش کلی به این صورت است که از سرور واسطه استفاده می نماییم!

ابتدا با هر روشی به سرور واسطه کانکشن زده پس از تغییر آی پی به آی پی سرور لینک مستقیم فایل مورد نظر را دریافت می نماییم.

در مرحله دوم با استفاده از کد های زیر که با curl نوشته شده اند از طریق php فایل مورد نظرمان را دانلود می نماییم و در سرور ذخیره می کنیم پیدا کردن سرور واسطه کار سختی نمی باشد و معمولا کسانی که درسطح مدیریتی سایت فعالیت می کنند این فرآیند نباید دردسر ایجاد کند

دوستان کد php بالا تست شده است و هیچ مشکلی ندارد اگر در هاست شما این کد به درستی کار نمی کند ممکن است ادمین هاست شما کد مربوط به تابع curl را بسته باشد!!

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments