آموزش نحوه طراحی ساخت چت روم خصوصی فول امکانات ، نصب بک آپ اسکریپت

به نام خدا

همانگونه که قبلا در پست بهترین گروه های طراحی چت روم در ایران به شما قول داده بودم امروز قصد دارم آموزش نحوه ی نصب و راه اندازی یک چت روم شخصی با فول امکانات را در این پست برای شما قرار دهم پیش نیاز این آموزش این است حداقل توانایی مورد نیاز برای کار کردن با هاست مانند ساخت و راه اندازی دیتابیس و آپلود فایل در فایل منیجر هاست خود را بلد باشید البته این موارد سخت نبوده و با حداقل سرچ در اینترنت می توانید آن ها را فرا بگیرید زیرا از مقدمات کار با هاست بوده و معمولا همه مدیران سایت حداقل دانش مورد نیاز کار کردن با هاست را می دانند.

با این حال سعی شده است آموزش به گونه ای باشد که به کوچک ترین موارد اشاره شده باشد.

 

 

در حال حاضر یک از بهترین بک آپ های موجود برای طراحی و راه اندازی چت روم بک آپ و اسکریپت نسخه 3.5 فدک طرح بوده که می توانید از طریق این لینک آن را دریافت کنید.

اگر به دنبال هاست مناسب برای شروع این کار میگردید توصیه می شود به این لینک مراجعه نمایید و شرکت داده پرداز نت افروز را انتخاب نمایید.

البته دوستان توجه داشته باشید اگر قصد راه اندازی چت روم به صورت حرفه ای دارید طراحی به وسیله خودتان توصیه نمی شود چون معمولا اینگونه بک آپ های رایگان نسخه اولیه و آزمایشی بوده و دارای باگ و شل می باشند در ضمن باید دسترسی بعضی فایل ها را در هاست تنظیم نمود که فقط طراحان چت روم این دسترسی ها را می دانند لذا برای امنیت بهتر است طراحی چت روم خود را به گروه های طراحی چت روم بسپارید.

شما می توانید از طریق این آموزش چت روم شخصی خود را طراحی و پس از آن چت روم طراحی شده را به صورت رایگان به گروه طرح پرداز انتقال دهید تا با کمترین هزینه ممکن صاحب یک چت روم شوید!!!

…………………………………………..

 1. بک آپ چت روم مورد نظر خود را در فایل منیجر هاست خود آپلود و اکسترکت نمایید.

اکسترکت

2. فایل های اکسترکت شده را به هوم فایل منیجر انتقال دهید.

move

3. به دنبال فایل کانفیگ بگردید البته در این بک آپ مسیر فایل config.php را می دانم ولی معمولا در بک آپ ها و اسکریپت های مختلف این مسیر فرق می کند. بهترین راه سرچ کردن این فایل از طریق نوار بالای هاست مطابق شکل می باشد.

 

سرچ

4. بعد از پیدا کردن فایل config این فایل را مطابق آموزش عکس قرار داده شده ادیت نمایید.

 

ادیت کانفیگ

5. اطلاعات دیتابیسی خودرا  که از قبل ساخته اید را وارد این فایل نمایید اگر نحوه ی ایجاد دیتابیس در هاست را نمی دانید با یک سرچ ساده می توانید آن را فرا گیرید!

اطلاعات دیتابیس

از این مرحله به بعد آموزش مربوط به تنظیمات دیتابیس می باشد که ما آن را مرحله دوم طراحی و نصب بک آپ یا اسکریپت چت روم می نامیم!

 

1. از طریق منو اصلی هاست خود وارد قسمت phpmyadmin شوید.

 

phpmy admin

 

2. دیتابیس مورد نظر که قبلا برای این اسکریپت ساخته اید را مطابق شکل انتخاب نمایید.

سلکت دیتابیس

3. پس از انتخاب دیتابیس از طریق نوار بالای پیج phpmyadmin گزینه import را اتخاب نمایید و فایل اس کیو ال که معمولا به صورت جدا گانه در کنار بک آپ برای دانلود قرار داده می شود را مطابق شکل آپلود نمایید و در پایین صفحه دکمه go را انتخاب نمایید.

 

ایمپورت اس کیو ال

4. کمی صبر کنید تا فایل اس کیو ال بک آپ آپلود و دیتابیس تنظیم گردد ولی حتما گزینه ها را مطابق شکل انتخاب نمایید!

5. بعد از انجام درست این مرحله معمولا این پیغام برای شما فرستاده می شود

 Import has been successfully finished, 431 queries executed.

6. دوباره دیتابیس مورد نظر که قبلا برای این اسکریپت ساخته اید را مطابق شکل انتخاب نمایید.

انتخاب دیتا بیس

7. این بار از طریق نوار بالای پیج قسمت operations  را انتخاب نمایید  و پس از آن مطابق شکل نوار کشویی collation را به utf8-persian-ci تغییر دهید این قسمت یکی از مهم ترین قسمت ها می باشد که اگر انجام ندهید فونت فارسی در چت روم شما به صورت علامت سوال نشان داده خواهد شد (؟؟؟؟؟) بعد از انجام تنظیمات دکمه go را انتخاب نمایید.

utf8 تنظیم

 

تبریک چت روم شما به وسیله خودتان طراحی گردید و با وارد کردن آدرس دامنه خود در مرور گر میتوانید وارد چت روم شوید به همان طور که مشاهده نمودید کار بسیار پیچیده و سختی نبود با این حال اگر سوالی در این مورد داشتید در قسمت نظرات این پست قرار دهید به اندازه اطلاعاتی که دارم به شما جواب خواهم داد!

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments