آموزش تغییر رمز کاربران و مدیر از طریق دیتابیس بکاپ چت روم

به نام هستی بخش جهان

مدیران سایت چت روم شامل دو دسته می شوند. کسانی که طراحی چت روم خود به گروه های طراحی چت روم واگذار کرده اند و کسانی که با استفاده از بکاپ های موجود در سطح اینترنت اقدام به راه اندازی سایت چت روم کرده اند این آموزش مخصوص دسته دوم می باشد. در مدیریت پنل چت امکان تغییر رمز کاربران وجود دارد ولی زمانی که شما رمز کاربر ادمین را فراموش کرده اید چه باید کرد؟ شما می توانید از طریق دیتابیس این رمز را پیدا کنید و یا تغییر دهید آموزش یافتن این رمز در پست های قبلی به اشتراک گذاشته شده است. امروز به شما آموزش خواهیم  داد چه گونه این رمز را به صورت دلخواه تغییر دهید. شما نمی توانید به صورت مستقیم رمز جدید را وارد دیتابیس نمایید. در زبان برنامه نویسی php که این بکاپ ها با این زبان نوشته اند دستوری به شکل () md5 وجود دارد که که هر عبارتی به درون این دستور رمز نگاری و یا به اصطلاح هش می شود دوستان دقت بفرمایید اگر قصد امتحان کردن این تابع را دارید عبارت شما اگر به صورت متغیر نباشد حتما باید در “” قرار بگیرد. در ادامه مطلب نحوه یافتن آسان md5 هر عبارتی را آموزش خواهیم داد.

در گوگل عبارت تبدیل عبارت به هش را جستجو نمایید. و رمز مورد نظر خود را در این سایت ها به صورت md5 هش نمایید.

اگر شما مایلید که این کار را خودتان انجام دهید یک فایل php در هاست خود بسازید و کد زیر را در آن قرار دهید توجه نمایید. این کد به ساده ترین شکل ممکن نوشته شده است و شما باید رمز مورد نظر خود را با عبارت yourpassword کد جایگزین نمایید!

فایل php را اجرا نمایید و پس از دریافت هش شما می توانیدرمز کاربر را از طریق دیتابیس تغییر دهید.

*اگر شما هدف این آموزش را به خوبی متوجه نشده اید به این لینک مراجعه نمایید این آموزش دقیقا پیرو آموزش قبلی سایت می باشد.

 

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments