نکاتی برای افرادی که قصد راه اندازی سایت چت روم دارند

سلام دوستان در این پست قصد دارم نکاتی از تجربیات خود در بحث راه اندازی چت روم را مطرح نمایم که شاید بد نیست قبل از دایر نمودن سایت چت روم این نکات را بدانید.

پس اگر شما از آن جمله افرادی هستید که قصد راه اندازی چت روم را دارید در ادامه مطلب نکاتی را مطرح شده که شاید در این راه یاری دهنده شما باشد.

چت روم

 

 

 

1. قبل از  دایر نمودن چت روم بدانید انجام اینکار نیاز به صبر و حوصله فراوان دارد.

 

2. سعی کنید کمترین مبلغ ممکن را برای اینکار هزینه نمایید زیرا معمولا پس از مدتی مدیران چت روم مایوس شده و به این کار ادامه نمی دهند. اگر کمی در اینترنت سرچ نمایید سایت هایی یافت می شود که بدون دریافت هزینه اولیه برای شما چت روم نصب نمایند. لذا در چند ماه اول بهتر است از این سایت ها استفاده نمایید تا زمانی که تصمیم شما برای داشتن سایت چت روم قطعی شود.

 

3. اگر زمانی قصد انتقال چت روم خود را داشته باشید بهتر است بعد از انتقال از کاربران خود درخواست نمایید رمز خود را عوض نمایند زیرا به هیچ سایت و یا گروه طراحی چت روم هرچند به ظاهر معتبر نمی توان اعتماد نمود و با داشتن اطلاعات دیتابیس چت روم شما می توانند با اسم کاربران وارد چت روم شوند.

 

4. اولین اقدام برای راه اندازی چت روم تهیه دامنه از سایر شرکت های معتبر که دارای نماد تجارت الکترونیکی هستند می باشد زیرا مشاهده شده گروه های طراحی چت روم صاحب دامنه چت روم شما می باشند و این یعنی عملا تلاش شما برای پیشرفت چت روم تلاش برای بالا بردن اعتبار دامنه ای با مالکیت فرد دیگری می باشد و حتی در بعضی مواقع گروه های طراحی این دامنه ها را به افراد دیگری می فروشند پس داشتن یک دامنه با نام خودتان الزامی است.

 

5. از دامنه های رایگان(ml,cf.tk,…) برای آدرس اصلی سایت استفاده ننمایید.

به دو علت این کار را انجام ندهید این دامنه ها یک سال رایگان می باشند و در سال های بعد هزینه ای بسیار بیشتر از یک دامنه ملی ir دارند دومین علت به این خاطر می باشد که این دامنه ها دامنه بین المللی نیستند و به این معنا می باشد که در گوگل وبمستر امکان تنظیم international targeting یا ایجاد هدف برای سرچ گوگل در یک کشور خاص وجود ندارد به این معنا می باشد شما نمی توانید در گوگل وب مستر سایت خودرا هدف سرچ کشور ایران قرار دهید و برای مثال دامنه ml هدف سرچ کشور مالی می باشد. امکان تنظیم هدف برای دامنه بین المللی مانند: com,org,in وجود دارد ولی دامنه های رایگان این امکان را ندارند دامنه ملی ir به صورت پیش فرض کشور هدف در سرچ گوگل ایران می باشد و نیازی به تنظیم نمی باشد.

 

شاید به این فکر افتاده باشید چه فرقی می کند یکی از سیاست های گوگل سرچ محلی یا لوکال سرچ می باشد یعنی نتایج سرچ در گوگل در دو کشور متفاوت می باشد و کاربری از کشور ایران نتایج متفاوتی با کاربری از کشور آمریکا دارد.

 

6. در صورت امکان برای دامنه اصلی چت روم خود هاست ایران تهیه نمایید. و کاربران را از طریق این دامنه به دامنه های فرعی چت روم انتقال دهید علت این موضوع همان اهمیت سرچ محلی در گوگل است. زیرا با داشتن هاست ایران سرعت سایت برای کاربران ایرانی بیشتر است و برای سئو سایت بهتر است.

 

7. لزومی ندارد دامنه خود را به www ریدایرکت نمایید اما حتما باید سایت شما یا از طریق دامنه اصلی یا از طریق www باز شود این دو آدرس برای گوگل و نتایج گوگل جدا هستند.

توضیح بیشتر در این باره می توان گفت www ساب دامین دامنه اصلی می باشد و شما میتوانید به جای www مثلا از ww1 استفاده نمایید هر دوی این آدرس ها ساب داین دامنه اصلی می باشند ولی استفاده از www  در آدرس دهی اینترنتی رایج تر است.

 

8. وقت خود را در تبلیغ در چت روم های دیگر هدر ندهید هدف اصلی شما باید رسیدن به صفحه اول گوگل باشد(البته این کار نزدیک به غیر ممکن است چون شما با دوستانی رقابت می نمایید که سال هاست مدیر چت روم و دارای تجربه زیاد می باشند) اصلاحی بین طراحان سایت در دنیا وجود دارد که میگوید اگر شما رازی دارید و نمی خواهید کسی بفهمد این راز را در صفحه دوم گوگل قرار دهید بدین معنا اگر سایت شما در صفحه دوم گوگل باشد از طریق گوگل هیچ بازدید کننده ای دریافت نخواهید کرد.

 

9. اگر شما خوش شانس باشید حداقل شش ماه زمان می برد در صفحه ی اول گوگل قرار بگیرید پس اگر ناامید می شوید در این حوزه وارد نشوید.

 

10. چت روم آماده نخرید شاید چت روم در نتایج بالای گوگل باشد ولی بار ها مشاهده شده با تغییر مدیریت چت روم، سایت در نتایج گوگل افت شدیدی داشته است.

 

11. بک لینک نخرید! در این باره مقالات زیادی خوانده ام که با اندکی سرچ و خواندن چند مقاله به این نتیجه رسیده ام که خرید بک لینک تاثیر بدی در سئو سایت دارد (گوگل میفهمد) در این باره توضیح بدم وقتی شرکت گوگل رباتی طراحی کرده است که در دید عموم به رستورانی زنگ زد و غذا سفارش داد درحالی که اپراتور رستوران متوجه ربات بودن این مشتری نشد. فهیمدن این موضوع که شما بک لینک خریده اید بسیار کار سختی نیست.

بک لینک تاثیر مثبت در سئو سایت دارد ولی این موضوع باعث نشود به خرید بک لینک فکر کنید که این کار هدر دادن هزینه به نفع عده ای سود جو می باشد.

 

11. سعی کنید سئو سایت را خودتان بر عهده بگیرید در این مورد مقالات فراوانی در اینترنت یافت میشود سپردن سئو به فردی دیگر ندانستن راهبرد کلی سئو سایت می باشد یک مدیر سایت باید از همه مراحل سئو و پیشرفت سایت خود اطلاع داشته باشد. شما اگر نتوانید خودتان سایتتان را به نتایج بالای گوگل برسانید با از دست دادن سئو کارتان آن نتایج را از دست می دهید. و درضمن هر سئو کار این حرفه را شغل خود می داند و شاید همزمان سئو ده سایت رقیب شما را بر عهده بگیرید.

 

12. به نمودار و تحلیل نمودار زیر دقت نمایید.

نمودار میزان محبوبیت سرچ کلید واژه که امتیاز از صفر تا صد است را در گوگل نشان می دهد.

هدف این نمودار مقایسه بین محبوبیت عبارات چت ، چت روم ، چت روم فارسی ، پرشین چت در گوگل می باشد.

رنگ آبی مخصوص کلمه “چت” رنگ قرمز “چت روم” رنگ زرد “چت روم فارسی” و رنگ سبز “پرشین چت” می باشد.

 

گوگل آمار

 

با توجه به این نمودار هدف شما باید قرار گیری در صفحه اول گوگل در کلید واژه “چت” باشد.

اگر شما مدیر پرشین چت باشید بیشتر کاربران شما از طریق سرچ کلمه چت وارد سایت شما شده اند و میزان محبوبیب جستجوی پرشین چت بسیار پایین است بدین معناست اگر سایت شما حتی نتیجه اول گوگل باشد در سایت چت روم کلید واژه “چت” مهم ترین کلید واژه است و برند چت روم اهمیت چندانی ندارد.

 

13. سایت خود در گوگل وب مستر  ثبت کنید و اخطار های این ابزار گوگل را پیگیری نمایید.

 

14. اگر می خواهید چت روم شما موفق باشد در سرچ گوگل موبایل و تبلت فقط و فقط باید نتیجه اول گوگل باشید. در گوشی های همراه و تبلت میزان کلیک بر روی نتیجه اول پنج برابر نتیجه دوم می باشد در حالی که در لب تاپ و کامپیوتر های رومیزی به این میزان نمی باشد و این نکته را بدانید نتایج در این دو گروه از وسایل فرق می کند. شما در نتایج لب تاپ و کامپیوتر های شخصی اگر در بین پنج نتیجه اول باشید ایده آل فرض می شود.

 

15. میزان موفقیت شما به میزان اطلاعات شما بستگی دارد مدیریت چت روم نیاز به سیاست مداوم و قوی دارد. کاربران خود را دلسرد ننمایید در عین حال به کاربران خود باج ندهید. برای جذب کاربر از هر روشی استفاده ننمایید. به کاربران خود احترام بگذارید. شاید خنده دار باشد ولی عدالت را در چت روم خود رعایت نمایید مثلا به گونه ای نباشد کاربری با چندین هفته فعالیت درجه کمتری از کاربری با چند روز فعالیت داشته باشد دلسردی باعث نابودی چت روم خواهد شد.

 

16. سایت چت روم خود را در سامانه ساماندهی وزارت ارشاد ثبت نمایید بسته شدن سایت به علت نقض قوانین دشمن اصلی چت روم می باشد. با کاربرانی که بحث سیاسی می نمایند به شدت برخورد نمایید.

 

پایان

 

مقالات مرتبط :

1. علت فیلترینگ چت روم ها چیست

2. نکاتی برای افرادی که قصد راه اندازی سایت چت روم دارند

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments